Üye Girişi

Köyümüz Hakkında

Köyümüz Hakkında

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Coğrafi konumu itibari ile Sivas iline 119 km, Şarkışla ilçesine 29 km uzaklıktadır. Benlihasan Köyü, Sivas ilinin Şarkışla ilçesine bağlı bir köyüdür. Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir. Köyün yemekleri ağartı, mantı, duğurcük çorbası, mıhlama, kırnış, yoğurtlu madımak yemeği, kömbe(hamurdan yapılan sert bir çörektir). Köyde […]

21 Ağustos 2014 Perşembe
602 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Coğrafi konumu itibari ile Sivas iline 119 km, Şarkışla ilçesine 29 km uzaklıktadır. Benlihasan Köyü, Sivas ilinin Şarkışla ilçesine bağlı bir köyüdür. Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Köyün yemekleri ağartı, mantı, duğurcük çorbası, mıhlama, kırnış, yoğurtlu madımak yemeği, kömbe(hamurdan yapılan sert bir çörektir).

Köyde ilköğretim okulu yoktur. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi yoktur ancak PTT acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asvalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Köyümüzün yıllara göre nüfus dağılımı ise;

2007 – 43
2000 – 68
1997 – 111

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
Benlihasan Köyü